Szakosztályok

Az „Apró Paták” Lovas Sport Egyesület keretein belül működő szakosztályok

Póni szakosztály

Létrehozásának célja minél szélesebb körben megismertetni megtaníttatni a lovas sportot. Feladatának tekinti az utánpótlás nevelését felkészítését annak céljából, hogy tanulmányaikat lovas iskolákban folytassák. Lehetőséget biztosít a rajtengedély megszerzésére, a versenyzésre való felkészülésre és magára a versenyzésre. 

 

Felnőtt szakosztály

A felnőtt lovasszakosztály célja, hogy a lovaglást, mint sportot és szakágat minél jobban tudják elsajátítani mind a gyerekek, mind a felnőtt lovasok. A szakosztály továbbfejleszti, az eddig megszerzett tudást bővíti. A póni szakosztályból kinőtt gyerekek megtapasztalhatják a pónilovaglás mellett azt, hogy milyen nagyobb lovon ülni és egy nagyobb állattal együtt dolgozni. A futószáras oktatás élményét is átélhetik, így fokozatosan elsajátítva mindhárom jármódot.

A kezdőbb lovasoknak megtanítja az alapokat, amelyek elengedhetetlenek az előre lépés érdekében, majd ezeket a megszerzett tapasztalatokat bővíti, egyre több ismeretet elsajátítva a lovaglás terén. Az alapok elsajátítását követően lehetőségük van
kisebb-nagyobb tereplovaglásokra is a lovasoknak.

A haladóbbak számára szintén lehetőséget biztosít újabb tudások elsajátítására, illetve a rajtengedély megszerzésére, a versenyzésre való felkészülésre és magára a versenyzésre. A jártasabb lovasoknak egy- vagy akár többnapos túralovaglást is biztosít, amely felejthetetlen élményt nyújt mindenki számára.

   

Íjász szakosztály

A szakosztály feladata, hogy az íjászatot megismerjék az érdeklődők, illetve elsajátítsák minden fortélyát és trükkjét. Célja a sportág minél szélesebb körben történő elterjesztése. Az ősidők óta létező sportág számtalan jártasságot fejleszt, ezek mellett remek szórakozási lehetőség is. Minden korosztálynak ajánlott, akár családoknak is remek lehetőség, de akár csapatépítő programnak is tökéletes lehet.

Tenkes Fúvócső Alszakosztály, Siklós

A Tenkes Fúvócső Alszakosztály az egyre nagyobb érdeklődésre való tekintettel alakult meg Siklóson. Így egészült ki az íjász szakosztály egy fúvócsöves csoporttal, akik már rengeteg edzésen és versenyen mérték össze tudásukat a kategóriájukon belül, valamint saját versenyeket is sikeresen megtartottak.  

 

Megyer Követői Alszakosztály, Pécs

Pécsen alakult még egy alszakosztály, a Megyer Követői Alszakosztály néven 2012 áprilisában. Szívesen látunk kicsiket, nagyokat, profikat és kezdőket is, nekik felszerelés biztosításával és szakszerű tanácsokkal segítünk, hogy mindenki kipróbálhassa ezt a nemes sportágat.

Edzéseink tavasztól őszig, (áprilistól októberig):
Kedd, Csütörtök: 17:00-tól 19.00-ig.
Pécs, Melinda utcai Szabadidőpark
Pécs, Melinda u. 10.

 

Villányi Sólymok Alszakosztály

Az alszakosztályok sikerére való tekintettel megalakult 2013-ban a Villányi Sólymok Alszakosztály, melynek célja, hogy a villányiak is szélesebb körben megismerjék mindazt, amit a szakosztály kínál.

Hagyományőrző szakosztály

Az egyesület Hagyományörző szakosztályának célja és feladata egyben a régi magyar hagyományok felélesztése, megtartása és a kis szakmák újbóli felelevenítése. Mindezzel támogatva az ifjúság neveltetését, ezen belül is az érzelmi, esztétikai és erkölcsi érzelmek fejlődését.

A hagyományőrzők célja a szellemi örökség társas közegben történő átadása, amely a közösséghez
tartozás érzését eredményezi, továbbá a szülőföld iránti szeretet megvalósulását. A hagyományőrző programok (hadi játékok, csata bemutatók,
vásárütés, lányrablás, török életkép, ruházat és fegyverbemutató) lehetőséget biztosítanak a népi kultúra tárgyainak megismerésére és megjelenítésére,
ismeretek bővítésére. 

Malkocs bej serege

A Hagyományőrző szakosztály alszakosztálya, Malkocs bej serege – egy 16. századi török hagyományőrző csapat, akik célja a török- és magyarkori élet felelevenítése. A csoport célja a múlt egy színesebb formájának bemutatása, ami során az érdeklődők a múltbeli eseményeket megismerhetik, átismételhetik és átélhetik, hadijátékok megtekintésével.

A programok során jelen vannak a janicsárok, a szultán és bég kísérete, egyforma öltözetben, őket nevezzük úgymond a nemesebb katonáknak. Jelen vannak az aszabok – könnyűfegyverzetű gyalogosok az oszmán seregben – is,
a szedett-vedett népség, ők alkotják a tömeget. A nők szintén szerepet kapnak, ruházatuk elég színes, hiszen ahány nő,
annyi nemzetiség, annyi kultúra. A nőket általában úgy rabolták vagy vették különböző piacokon.

A Malkocs bej – klisszai szandzsákbég, aki többek között asiklósi dzsámit épített – serege rendelkezik janicsár, aszab és török női ruházattal is.

Programjaik: hadi játékok, csata bemutatók, vásárütés, lányrablás, török életkép, kávé szeánsz, ruházat és fegyverbemutató

Felszereléseink: teljes korabeli felszerelések szablyákkal, puskákkal, pisztolyokkal, ágyúval - janicsárok, aszabok számára

korabeli török női ruházat
2 db 5x5m-es tábori sátor

Fotók ide kattintva érhetőek el