A március 31-ei Tavaszköszöntő 3D Íjász és Fúvócső Versenyünk beszámolója és eredményei

Rekord számú íjász részvételével zajlott idei első versenyünk, mely egyben a Baranya Ijásza I. fordulója is volt. Közel 130 versenyző érkezett íjjal vagy fúvócsővel, hogy a téli pihenő után ismét megmérettesse magát.

9 órától folyamatosan érkeztek a nevezők. A régi ismerősök mellett sok új íjászt is lehetett látni. Az időjárás rendkívül kegyes volt hozzánk: végig napsütésben telt a verseny.

Öröm volt látni, hogy egyre többen érkeztek hagyományőrző viseletben, ugyanis a nevezés díjából kedvezményt kapott aki az íjának megfelelő korhű öltözékben érkezett.

A bemelegítő pályán a lövések mellett egy jót beszélgethetett mindenki a rég látott íjásztársakkal, míg kezdetét vette a verseny.

20 db 3D-s cél várta a verenyzőket a közeli fenyőerdőben kanyargó ösvényeken. A verseny szintén jó hangulatban telt. A célok meglőhető távolságban voltak, a távolabbi és nagyobb vadakon is szép számú találat történt.

Idén meghirdettük az Apró Vad Lövészet 2012 versenysorozatunkat, melynek jelen versenyünk volt az első fordulója. Aki közelebb akart kerülni a kupához annak a kismalacon és a fácánon kellett jó találatot lőnie, ami nem volt egyszerű, mert már a versenysorozat nevéből is kiderülhetett, hogy apró vadakról van szó.

A beérkezett csapatok éhségét a szokásosan finom babgulyás csillapította, amely az utolsó cseppig elfogyott, de csak miután mindenki jól lakhatott. Az ebéd után következett a távlövés gyerek és felnőtt kategóriában. Szoros verseny után a felnőtteknél Hauser György az " íjász szettet", a gyerekeknél Mucsi Pál Bence a nagy mennyiségű édességet nyerte.

Az eredményhirdetésen a dobogósok rendhagyó módon az ajándék mellé hímestojás érmet kaptak. A rendezvény vége után adták hírül mohácsi barátaink, hogy a mai napon rendezett kulcsi zászlósversenyen elnyerték a Vándorzászlót, melyhez gratulálunk nekik, főleg, hogy immár másodszor sikerült.

A verseny eredményei innen letölthetők, a fényképek pedig felkerültek a fotóalbumba. Kaptunk fotókat Mikle Gábortól is, melyek szintén felkerültek az albumba, köszönjük.